Az, hogy 2018-ban mindenkinek szüksége van angol nyelvtudásra, nem kérdéses. A világon a legtöbb idegen nyelvet tanuló az angolt célozza meg, mely egyre inkább nemzetközi szerepet tölt be, és válik a kommunikáció első számú eszközévé (míg az anyanyelvű beszélők száma csökken).
Azt szoktuk mondani, hogy angolul mindenki beszél, az már más kérdés, hogy milyen szinten. Mi – saját üzleti tapasztalatunkból fakadóan – is tudjuk, hogy az, hogy valaki igazán meggyőzően tudja magát előadni angolul, a Magyarországon jelen lévő számos nemzetközi vállalat ellenére is elég ritka, és bizony még mindig a (pozitív) meglepetés erejével tud hatni. Ráadásul a jó angol nyelvtudáshoz gyakran társítunk üzleti kompetenciát is, és fordítva.
A német nyelv Magyarország kiemelten fontos üzleti nyelve. Németország jelentős befektetésekkel rendelkezik Magyarországon (gondoljunk csak a sok német tulajdonú cégre), de ha beszélünk németül, Kelet-Európában és az Európai Unió intézményeiben is jól boldogulhatunk. Magyarországot számos német ajkú turista látogatja, akik a statisztikák szerint többet költenek, mint más nemzetek turistái; és a német nyelv még ma is a tudományok és kutatások második legfontosabb nyelve. Németország számos külön rendelettel és ösztöndíjjal támogatja a Németországban tanulókat vagy munkát vállaló külföldieket, és bár a németek nagyrészt beszélnek angolul, a bizalmukat igazán csak német nyelven lehet elnyerni (legalábbis a glo coaching munkatársainak csak így sikerült).
Az angol mellett a francia az egyetlen olyan nyelv, melyet mind az 5 földrész valamelyik országában anyanyelvként beszélnek, ill. a francia a világ második leginkább tanult nyelve. Amellett, hogy a francia nyelvvel páratlanul gazdag kultúrát ismerhetünk meg, munkanyelvként is fontos szerepet tölt be: hivatalos nyelve az ENSZ-nek, az Európai Uniónak, az UNESCO-nak, a NATO-nak, a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnak, a Nemzetközi Vöröskeresztnek és több nemzetközi bírósági intézménynek.
Magyarországon az üzleti életben a francia a harmadik leginkább használatos nyelv (Franciaország a harmadik legnagyobb befektető Magyarországon); több francia nyelvű multinacionális vállalattal, melyek rendszeresen keresnek franciául (és angolul) beszélő munkaerőt.